fbpx

Naše vinařství

Hospodaříme na 12 hektarech vlastních vinic s počtem sazenic cca 50 000 keřů. Viniční trať Slovenské ve Velkopavlovické podoblasti, která byla vysázená v roce 2002, nám produkuje velmi kvalitní hrozny v odrůdách: Sauvignon, Rulandské šedé, Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Muškát moravský, Tramín červený. Dále pak Svatovavřinecké, Modrý portugal, Zweigeltrebe, Frankovka a Rulandské modré.

Vinice roste na jižním svahu malebné stráně nad vesnicí Prušánky. Máme zde vybudovanou rozhlednu, která poskytuje nádherný výhled do širokého okolí a ze které je možné v letních měsících spatřit 32 vesnic a měst.

Výrobní provoz

Sklepní prostory mají rozlohu 1764 m² a jsou rozděleny na 3 sekce

V první hale, kde se odehrávají nejnáročnější práce, lisujeme hrozny. Zde se nachází násypka na hrozny, mlýnkoodzrňovač a lisy. Veškeré stroje jsou přizpůsobeny nejšetrnějšímu zpracování moštu.

Po vylisování přečerpáme mošt za pomocí čerpadel do chlazených (odkalovacích) nerezových tanků, kde podchlazený vysedá z nečistot a putuje do další haly. Tam prokvasí v mladé víno. V těchto prostorách kvasí i víno červené, zde se využívají vinifikátory.

Na konci roku uložíme již hotové mladé víno do třetí skladovací haly, ve které vína leží tak dlouho, než dozrají.Potom putují do lahvovny. Lahve uložíme k dalšímu zrání do sklepů s konstantní teplotou, kde zrají i dalších několik let, nebo se rozváží přímo k zákazníkům.

Nahlédněte do našeho vinařství

  Víno je jako malé dítě…

  Nejdříve roste na vinici plod a vinař o něj pečuje s maximální péčí, nedočkavě čeká a sleduje jak pomalu dozrává do konečné fáze moštového hroznu. V té době plné usilovní práce má vinohradník a vinař prostor na přemýšlení, jak plody udržet v té nejvyšší kvalitě a později z něj vyrobit to nejlepší víno.

  Z hroznů vylisujeme mošt. Z něj vzešlý burčák musí chutnat v každé fázi kvasného procesu (fermentace) skvěle. Vinař jej denně kontroluje a čeká, kdy prokvasí v mladé víno. I mladé víno, ze kterého bude brzy Svatomartinské, musí již od útlého mládí chutnat výborně. Čisté tóny vůní se snoubí s lahodnou chutí, je jadrné a svěží.

  Vína, která nejsou určena na Svatomartinský stůl, u kterého by nikdy neměla chybět pečená husa, putují do vedlejšího sklepa, kde dosahují zráním a péčí vinaře vyjímečné kvality. Vyrábíme vína bíla, růžová, klarety a sytá silná vína červená, zrající v barikových sudech i vína nebarikovaná nádherné přírodní, ovocité chuti. Lahvujeme je až jako dvouletá a starší. Když víno dozraje, je jako žena. Stále krásné a po celý svůj život zajímavé. Přijeďte k nám. Luxusní ubytování, luxusní víno, řízená degustace, ke které patří dobré jídlo. Přijeďte a posuďte sami. Budete spokojeni.

  Na zdraví!

  Ocenění naší práce

  Největší odměnou naší práce jste vy zákazníci, kterým chutná naše víno. Vážíme si ale také názoru a ocenění odborné veřejnosti.

  Naše vína se tak mohou pyšnit řadou ocenění z lokálních i mezinárodních výstav jako jsou Grand Prix Vinex, Vinum Juvenale, TOP 77 vín ČR, Král vín, Národní soutěž vín, Víno Bojnice a další.  

  Ochutnejte naše nejen oceněná vína, zavítejte do našeho e-shopu.